Thermo-hygrometer; LCD,bargraph,with a backlit; Sampling: 2x/s
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MO295
Tootja: EXTECH
Tootja tootekood: MO295
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Thermo-hygrometer; LCD,bargraph,with a backlit; Sampling: 2x/s
| Operating temperature | 4...43°C |
| Body dimensions | 165x70x38mm |
| Temperature measuring range | -29...77°C |
| Kind of display used | LCD |
| Measuring instrument features | automatic power-off, MIN/MAX function, settable MIN/MAX alarm thresholds |
| Standard equipment | hard case, moisture probe |
| Type of meter | thermo-hygrometer |
| Measurement | building materials humidity (non-invasive), dew point, humidity, non-contact temeprature (IR), temperature, wood humidity (non-invasive) |
| Sampling | 2x/s |
| Weight with battery | 210g |
| Optical resolution | 8:1 |
| Non-contact temperature measuring range | -20...200°C |