Optocoupler, 1 Channel, SOIC, 8 Pins, 60 mA, 2.5 kV, 40 %
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MOC205M
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: MOC205M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Optocoupler, 1 Channel, SOIC, 8 Pins, 60 mA, 2.5 kV, 40 %
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 8 |
| Max. off-state voltage | 6V |
| Turn-on time | 7.5µs |
| Insulation voltage | 2.5kV |
| Kind of output | transistor |
| Collector-emitter voltage | 30V |
| Turn-off time | 5.7µs |
| CTR@If | 40...80% @10mA |