Optotriac; 7.5kV; Uout: 250V; DIP6; Channels: 1
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MOC3010
Tootja: ON SEMICONDUCTOR (FAIRCHILD)
Tootja tootekood: MOC3010
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Optotriac; 7.5kV; Uout: 250V; DIP6; Channels: 1
| Mounting | THT |
| Case | DIP6 |
| Number of channels | 1 |
| Max. off-state voltage | 3V |
| Output voltage | 250V |
| Insulation voltage | 7.5kV |
| Kind of output | without zero voltage crossing driver |
| Trigger current | 8mA |