Optotriac
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MOC3041SM
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: MOC3041SM
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Optotriac
| Mounting | SMD |
| Number of channels | 1 |
| Max. off-state voltage | 6V |
| Output voltage | 400V |
| Insulation voltage | 4.17kV |
| Kind of output | triac, zero voltage crossing driver |
| Slew rate | 2kV/μs |
| Trigger current | 10mA |