Optotriac
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MOC3072M
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: MOC3072M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Optotriac
| Mounting | THT |
| Case | DIP6 |
| Number of channels | 1 |
| Max. off-state voltage | 3V |
| Output voltage | 800V |
| Insulation voltage | 4.17kV |
| Kind of output | triac, without zero voltage crossing driver |
| Trigger current | 10mA |