Panel; LCD; -50÷70°C; 28x52.5x15mm; 25x52mm; Unit: °C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MOD-TEMP102A
Tootja: AXIOMET
Tootja tootekood: MOD-TEMP102A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Panel; LCD; -50÷70°C; 28x52.5x15mm; 25x52mm; Unit: °C
| Mounting | on panel |
| Mechanical mounting | snap fastener, suction lifter |
| Mounting hole diameter | 25x52mm |
| Temperature measuring range | -50...70°C |
| Kind of display used | LCD |
| Power supply | 1 battery 1,5V LR44 |
| Measuring instrument features | low battery indicator, MIN/MAX function, ON/OFF button |
| Measuring unit | °C |
| Display height 1 | 13mm |
| Measuring resolution | 0,1°C (-19,9...70°C), 1°C (-50...-19,9°C) |
| Type of meter | temperature meter |
| Measurement | temperature |
| Weight with battery | 17g |
| Kind of meter | digital, mounting |
| Dimensions (W x H x D) | 52.5x28x15mm |