Panel; LCD 3,5 digit 19mm; -50÷300°C; Len: 1m; Probe l: 60mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MOD-TEMP105D
Tootja: AXIOMET
Tootja tootekood: MOD-TEMP105D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Panel; LCD 3,5 digit 19mm; -50÷300°C; Len: 1m; Probe l: 60mm
| Mounting | on panel |
| Mechanical mounting | snap fastener |
| Cable length | 1m |
| Temperature measuring range | -50...300°C |
| Kind of display used | LCD |
| Power supply | 1 battery 1,5V LR44 |
| Digit height | 19mm |
| Measuring instrument features | 60mm long measuring probe, acoustic indication of set MIN/MAX threshold values, low battery indicator, MIN/MAX function, ON/OFF button, suction cup on meter enclosure to be fixed, waterproof |
| Measuring unit | °C, °F |
| Type of meter | temperature meter |
| Measurement | temperature |
| Sampling | 1x/s |
| Weight with battery | 45g |
| Probe length | 60mm |
| Kind of meter | digital, mounting |
| Dimensions (W x H x D) | 67x35x20mm |