Resistor: metal oxide; THT; 12Ω; 1W; ±5%; Ø3.2x9mm; axial
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
20.0
Tootekood:
MOF1WS-12R
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: MOF1WS-12R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: metal oxide; THT; 12Ω; 1W; ±5%; Ø3.2x9mm; axial
| Mounting | THT |
| Power | 1W |
| Resistance | 12Ω |
| Type of resistor | metal oxide |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | axial |
| Body dimensions | Ø3.2x9mm |
| Max. operating voltage | 350V |
| Leads dimensions | Ø0.6x26mm |
| Max. overload voltage | 700V |