Sensor: photoelectric; transmitter; Range: 20m; Usup: 3VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MOFT20-M12-8
Tootja: CARLO GAVAZZI
Tootja tootekood: MOFT20-M12-8
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; transmitter; Range: 20m; Usup: 3VDC
| Supply voltage | 3V DC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP66 |
| Range | 20m |
| Kind of sensor | transmitter |
| Type of sensor | photoelectric |
| Switch housing | M12 |
| Operation mode | transmitter-receiver |