Resistor: metal oxide; THT; 330Ω; 3W; ±5%; Ø5.5x16mm; axial
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
MOR03SJ0331A19
Tootja: ROYAL OHM
Tootja tootekood: MOR03SJ0331A19
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: metal oxide; THT; 330Ω; 3W; ±5%; Ø5.5x16mm; axial
| Mounting | THT |
| Power | 3W |
| Resistance | 330Ω |
| Type of resistor | metal oxide |
| Operating voltage | 350V |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | axial |
| Length | 16mm |
| Body dimensions | Ø5.5x16mm |
| Diameter | 5.5mm |
| Leads dimensions | Ø0.8x28mm |
| Max. overload voltage | 600V |
| Resistor features | stability under changing environmental conditions |