Motor: DC; 2-phase,bipolar,stepper; 24÷48VDC; encoder; 2Nm; IP65
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MOT-ST-56-C-C-C
Tootja: igus
Tootja tootekood: MOT-ST-56-C-C-C
Spetsifikatsioon tootele Motor: DC; 2-phase,bipolar,stepper; 24÷48VDC; encoder; 2Nm; IP65
| Supply voltage | 24...48V DC |
| Operating temperature | -10...50°C |
| IP rating | IP65 |
| Current rating | 4.2A |
| Electrical connection | wires |
| Kind of motor | 2-phase, bipolar, stepper |
| Type of motor | DC |
| Nominal torque | 2Nm |