Varistor: metal-oxide; THT; 35VAC; 45VDC; 56V; 250A; -40÷85°C; ±10%
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
MOV-07D560K
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: MOV-07D560K
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: metal-oxide; THT; 35VAC; 45VDC; 56V; 250A; -40÷85°C; ±10%
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 5mm |
| Height | 7mm |
| Max. operating voltage | 35V AC, 45V DC |
| Diameter | 7mm |
| Type of varistor | metal-oxide |
| Varistor voltage | 56V |
| Varistor max current 8/20µs | 250A |