Varistor: metal-oxide; THT; 460VAC; 620VDC; 750V; 1.2kA; -40÷85°C
Kordarv:
6400.0
Minimum quantity:
6400.0
Tootekood:
MOV-07D751K
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: MOV-07D751K
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: metal-oxide; THT; 460VAC; 620VDC; 750V; 1.2kA; -40÷85°C
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 5mm |
| Height | 7mm |
| Max. operating voltage | 460V AC |
| Diameter | 7mm |
| Type of varistor | metal-oxide |
| Varistor voltage | 750V |
| Varistor max current 8/20µs | 1.2kA |