Varistor: metal-oxide; THT; 350VAC; 460VDC; 560V; 2.5kA; -40÷105°C
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
MOV-10D561K
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: MOV-10D561K
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: metal-oxide; THT; 350VAC; 460VDC; 560V; 2.5kA; -40÷105°C
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 7.5mm |
| Height | 10mm |
| Body dimensions | Ø10mm |
| Max. operating voltage | 350V AC, 460V DC |
| Diameter | 10mm |
| Type of varistor | metal-oxide |
| Varistor voltage | 560V |
| Varistor max current 8/20µs | 2.5kA |