Varistor: metal-oxide; THT; 14VAC; 18VDC; 22V; 1kA; -40÷85°C; ±10%
Kordarv:
6400.0
Minimum quantity:
6400.0
Tootekood:
MOV-14D220K
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: MOV-14D220K
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: metal-oxide; THT; 14VAC; 18VDC; 22V; 1kA; -40÷85°C; ±10%
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 7.5mm |
| Height | 14mm |
| Max. operating voltage | 14V AC, 18V DC |
| Diameter | 14mm |
| Capacitance | 9.1nF |
| Type of varistor | metal-oxide |
| Varistor voltage | 22V |
| Varistor max current 8/20µs | 1kA |