Varistor: metal-oxide; THT; 150VAC; 200VDC; 240V; 4.5kA; -40÷85°C
Kordarv:
6400.0
Minimum quantity:
6400.0
Tootekood:
MOV-14D241K
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: MOV-14D241K
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: metal-oxide; THT; 150VAC; 200VDC; 240V; 4.5kA; -40÷85°C
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 7.5mm |
| Height | 16.5mm |
| Max. operating voltage | 150V AC, 200V DC |
| Diameter | 16.5mm |
| Type of varistor | metal-oxide |
| Varistor voltage | 240V |
| Varistor max current 8/20µs | 4.5kA |