Varistor: metal-oxide; THT; 385VAC; 505VDC; 620V; 4.5kA; -40÷85°C
Kordarv:
6000.0
Minimum quantity:
6000.0
Tootekood:
MOV-14D621K
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: MOV-14D621K
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: metal-oxide; THT; 385VAC; 505VDC; 620V; 4.5kA; -40÷85°C
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 7.5mm |
| Height | 16.5mm |
| Max. operating voltage | 385V AC, 505V DC |
| Diameter | 16.5mm |
| Capacitance | 320pF |
| Type of varistor | metal-oxide |
| Varistor voltage | 620V |
| Varistor max current 8/20µs | 4.5kA |