Varistor: metal-oxide; THT; 510VAC; 670VDC; 820V; 4.5kA; -40÷85°C
Kordarv:
6000.0
Minimum quantity:
6000.0
Tootekood:
MOV-14D821K
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: MOV-14D821K
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: metal-oxide; THT; 510VAC; 670VDC; 820V; 4.5kA; -40÷85°C
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 7.5mm |
| Height | 14mm |
| Max. operating voltage | 510V AC, 670V DC |
| Diameter | 14mm |
| Capacitance | 240pF |
| Type of varistor | metal-oxide |
| Varistor voltage | 820V |
| Varistor max current 8/20µs | 4.5kA |