Varistor: metal-oxide; THT; 30VAC; 38VDC; 47V; 2kA; -40÷105°C; ±10%
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
MOV-20D470K
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: MOV-20D470K
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: metal-oxide; THT; 30VAC; 38VDC; 47V; 2kA; -40÷105°C; ±10%
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 10mm |
| Height | 20mm |
| Max. operating voltage | 30V AC, 38V DC |
| Diameter | 20mm |
| Type of varistor | metal-oxide |
| Varistor voltage | 47V |
| Varistor max current 8/20µs | 2kA |