Varistor: metal-oxide; THT; 320VAC; 415VDC; 510V; 6.5kA; -40÷105°C
Kordarv:
6000.0
Minimum quantity:
6000.0
Tootekood:
MOV-20D511K
Tootja: BOURNS
Tootja tootekood: MOV-20D511K
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: metal-oxide; THT; 320VAC; 415VDC; 510V; 6.5kA; -40÷105°C
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 10mm |
| Height | 20mm |
| Max. operating voltage | 320V AC |
| Diameter | 20mm |
| Type of varistor | metal-oxide |
| Varistor voltage | 510V |
| Varistor max current 8/20µs | 6.5kA |