Motor: DC; Medium Power; 12VDC; 2.1A; 7800rpm; max.19.06mNm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MP 12V MOTOR WITH 48 CPR ENCODER FOR 25D
Tootja: POLOLU
Tootja tootekood: MP 12V MOTOR WITH 48 CPR ENCODER FOR 25D
Spetsifikatsioon tootele Motor: DC; Medium Power; 12VDC; 2.1A; 7800rpm; max.19.06mNm
| Supply voltage | 12V DC |
| Max. operating current | 2.1A |
| Series | Medium Power |
| Operating current | 50mA |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Resolution | 48imp/revol. |
| Kind of sensor | encoder |
| Type of motor | DC |
| Nominal rot. speed measured after gear | 7800rpm |