Reed switch
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
MP201701-1
Tootja: ZF
Tootja tootekood: MP201701
Spetsifikatsioon tootele Reed switch
| Mounting | on panel, panel |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Range | 3.81mm |
| Output configuration | SPST-NO |
| Type of sensor | reed switch |
| Switching capacity | 10W |
| Contacts configuration | SPST |
| Switched current | 500mA |