Stepper motor controller; MP6500; 1.5A; Uin mot: 4.5÷35V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MP6500 STEPPER MOTOR DRIVER CARRIER
Tootja: POLOLU
Tootja tootekood: MP6500 STEPPER MOTOR DRIVER CARRIER
Spetsifikatsioon tootele Stepper motor controller; MP6500; 1.5A; Uin mot: 4.5÷35V
| Colour | red |
| Kit contents | connectors, module |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Resolution | 1/1, 1/2, 1/4, 1/8 of microstep |
| Integrated circuit | MP6500 |
| Continuous output current per channel | 1.5A |
| Motor input voltage | 4.5...35V |
| Logic input voltage | 2.1...6V |