Indicator: LED; prominent; red; 1.7VDC; Ø6mm; MPC; leads 300mm; 1mcd
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPC3RDW12.0
Tootja: BIVAR
Tootja tootekood: MPC3RDW12.0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Indicator: LED; prominent; red; 1.7VDC; Ø6mm; MPC; leads 300mm; 1mcd
| Operating temperature | -40...85°C |
| Leads | cables |
| Body material | metal |
| Mounting hole diameter | Ø6mm |
| Body colour | silver |
| Luminosity | 1mcd |
| LED diameter | 3mm |
| Plating material | chromium |
| Kind of indicator | prominent |
| Type of indicator | LED |
| Lamp colour | red |