Indicator: LED; prominent; white; Ø6mm; IP54; MPC; metal,plastic
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPC6-1WD12V
Tootja: BIVAR
Tootja tootekood: MPC6-1WD12V
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Indicator: LED; prominent; white; Ø6mm; IP54; MPC; metal,plastic
| Operating voltage | 12V |
| Operating temperature | -40...80°C |
| IP rating | IP54 |
| Leads | connectors |
| Body material | metal, plastic |
| Mounting hole diameter | Ø6mm |
| Body colour | silver |
| LED diameter | 3mm |
| Plating material | chromium |
| Kind of indicator | prominent |
| Type of indicator | LED |
| Lamp colour | white |