Module: LTE; Down: 150Mbps; Up: 50Mbps; 2G,3G,4G; MPCI-L2; USB 2.0
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPCI-L210-60S
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: LTE; Down: 150Mbps; Up: 50Mbps; 2G,3G,4G; MPCI-L2; USB 2.0
| Supply voltage | 3...3.6V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Interface | USB 2.0 |
| Series | MPCI-L2 |
| Type of communications module | LTE |
| Standard | 2G, 3G, 4G |
| Transmission | HSPA+, LTE CAT4 |
| Band | 1800MHz, 2100MHz, 850MHz, 900MHz |