Tootekood: MPCV1060L1R0
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPCV1060L1R0
  • Mounting
  • Resistance
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Operating current
  • Inductance
  • Alias
  • Conform to the norm
  • Type of inductor
  • Saturation current
  • Test frequency
  • Dimensions (a x b x c)
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 1uH; Ioper: 26A; 1.7mΩ; ±20%; Isat: 35A; 100kHz
Mounting SMD
Resistance 1.7mΩ
Operating temperature -40...150°C
Tolerance ±20%
Operating current 26A
Inductance 1µH
Alias UPIV1060L1R000
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor wire
Saturation current 35A
Test frequency 100kHz
Dimensions (a x b x c) 12x10.3x6mm