Tootekood: MPCV1060L1R5
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPCV1060L1R5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 1.5uH; Ioper: 22A; 2.5mΩ; ±20%; Isat: 27A; 100kHz
Mounting SMD
Resistance 2.5MΩ
Operating temperature -40...150°C
Tolerance ±20%
Operating current 22A
Inductance 1.5µH
Alias UPIV1060L1R500
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor wire
Saturation current 27A
Test frequency 100kHz
Dimensions (a x b x c) 12x10.3x6mm