Tootekood: MPCV1260L1R0
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPCV1260L1R0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 1uH; Ioper: 32A; 1.5mΩ; ±20%; Isat: 42A; 100kHz
Mounting SMD
Resistance 1.5MΩ
Operating temperature -40...150°C
Tolerance ±20%
Operating current 32A
Inductance 1µH
Alias UPIV1260L1R000
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor wire
Saturation current 42A
Test frequency 100kHz
Dimensions (a x b x c) 14.5x12.8x6mm