Tootekood: MPCV1260L1R5
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPCV1260L1R5
  • Mounting
  • Resistance
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Operating current
  • Inductance
  • Alias
  • Conform to the norm
  • Type of inductor
  • Saturation current
  • Test frequency
  • Dimensions (a x b x c)
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 1.5uH; Ioper: 28A; 2.1mΩ; ±20%; Isat: 35A; 100kHz
Mounting SMD
Resistance 2.1mΩ
Operating temperature -40...150°C
Tolerance ±20%
Operating current 28A
Inductance 1.5µH
Alias UPIV1260L1R500
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor wire
Saturation current 35A
Test frequency 100kHz
Dimensions (a x b x c) 14.5x12.8x6mm