Motor breaker; 9kW; 230÷690VAC; DIN; Overcurrent release: 16÷20A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPE25-20
Tootja: ETI POLAM
Tootja tootekood: MPE25-20
Spetsifikatsioon tootele Motor breaker; 9kW; 230÷690VAC; DIN; Overcurrent release: 16÷20A
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating voltage | 230...690V AC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Electrical connection | screw terminals |
| Type of protection | motor breaker |
| Max motor power | 9kW |
| Short circuit release | 240A |
| Range of overcurrent release settings | 16...20A |