Capacitor: polyester; 100nF; 630VDC; Pitch: 10mm; ±10%; 13x8x16mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
MPEB-100N/630
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: MPEB-100N/630
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polyester; 100nF; 630VDC; Pitch: 10mm; ±10%; 13x8x16mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 630V DC |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 10mm |
| Body dimensions | 13x8x16mm |
| Capacitance | 100nF |
| Type of capacitor | polyester |
| Capacitor application | DC applications, filtering, high frequency circuits, impulse circuits, supression circuits |
| Lead length | 15mm |
| Capacitors features | increased service life capacitors, non-inductive capacitors |
| Climate class | 40/85/21 |