Capacitor: polyester; 10nF; 630VDC; Pitch: 7.5mm; ±10%; 11x5x10mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
MPEB-10N7.5/630
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: MPEB-10N7.5/630
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polyester; 10nF; 630VDC; Pitch: 7.5mm; ±10%; 11x5x10mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 630V DC |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 7.5mm |
| Body dimensions | 11x5x10mm |
| Capacitance | 10nF |
| Type of capacitor | polyester |
| Capacitor application | DC applications, filtering, high frequency circuits, impulse circuits, supression circuits |
| Lead length | 15mm |
| Capacitors features | increased service life capacitors, non-inductive capacitors |
| Climate class | 40/85/21 |