Capacitor: polyester; 100nF; 630VDC; Pitch: 10mm; ±10%; 12x7x12mm
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
MPEM-100N10/630
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: MPEM-100N10/630
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polyester; 100nF; 630VDC; Pitch: 10mm; ±10%; 12x7x12mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 630V DC |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 10mm |
| Body dimensions | 12x7x12mm |
| Capacitance | 100nF |
| Type of capacitor | polyester |
| Capacitor application | filtering, high frequency circuits, impulse circuits, supression circuits |
| Capacitors features | coated with epoxy resin, high insulation resistance, increased service life capacitors, non-inductive capacitors |
| Climate class | 40/85/21 |