Capacitor: polyester; 1uF; 400VDC; Pitch: 20mm; ±10%; 23x9x18mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
MPEM-1U/400
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: MPEM-1U/400
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polyester; 1uF; 400VDC; Pitch: 20mm; ±10%; 23x9x18mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 400V DC |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 20mm |
| Body dimensions | 23x9x18mm |
| Capacitance | 1µF |
| Type of capacitor | polyester |
| Capacitor application | filtering, high frequency circuits, impulse circuits, supression circuits |
| Capacitors features | coated with epoxy resin, high insulation resistance, increased service life capacitors, non-inductive capacitors |
| Climate class | 40/85/21 |