Capacitor: polyester; 33nF; 400VDC; Pitch: 10mm; ±10%; 12x4x8.9mm
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
MPEM-33NR10/400
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: MPEM-33NR10/400
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polyester; 33nF; 400VDC; Pitch: 10mm; ±10%; 12x4x8.9mm
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 10mm |
| Body dimensions | 12x4x8.9mm |
| Max. operating voltage | 400V DC |
| Capacitance | 33nF |
| Type of capacitor | polyester |
| Capacitor application | filtering, high frequency circuits, impulse circuits, supression circuits |
| Lead length | 25mm |
| Capacitors features | coated with epoxy resin, high insulation resistance, increased service life capacitors, non-inductive capacitors |