Capacitor: polyester; 680nF; 250VDC; Pitch: 20mm; ±10%; 22x7.1x12mm
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
MPEM-680NR20/250
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: MPEM-680NR20/250
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polyester; 680nF; 250VDC; Pitch: 20mm; ±10%; 22x7.1x12mm
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 20mm |
| Body dimensions | 22x7.1x12mm |
| Max. operating voltage | 250V DC |
| Capacitance | 680nF |
| Type of capacitor | polyester |
| Capacitor application | filtering, high frequency circuits, impulse circuits, supression circuits |
| Lead length | 25mm |
| Capacitors features | coated with epoxy resin, high insulation resistance, increased service life capacitors, non-inductive capacitors |