Inductor: wire; SMD; 10uH; Ioper: 4.2A; 78mΩ; ±20%; Isat: 4.5A; 100kHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPEV1D0630L100
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPEV1D0630L100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 10uH; Ioper: 4.2A; 78mΩ; ±20%; Isat: 4.5A; 100kHz
| Mounting | SMD |
| Resistance | 78mΩ |
| Operating temperature | -55...180°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 4.2A |
| Inductance | 10µH |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 4.5A |
| Test frequency | 100kHz |
| Dimensions (a x b x c) | 7.25x6.7x3mm |