Inductor: wire; SMD; 15uH; Ioper: 3.3A; 130.2mΩ; ±20%; Isat: 4A
Kordarv:
1500.0
Minimum quantity:
1500.0
Tootekood:
MPEV1D0630L150
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPEV1D0630L150
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 15uH; Ioper: 3.3A; 130.2mΩ; ±20%; Isat: 4A
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -55...180°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 3.3A |
| Inductance | 15µH |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 4A |
| Test frequency | 100kHz |
| Dimensions (a x b x c) | 7.25x6.7x3mm |