Tootekood: MPEV1D0630L1R0
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPEV1D0630L1R0
  • Mounting
  • Resistance
  • Test frequency
  • Dimensions (a x b x c)
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 1uH; Ioper: 13.1A; 8.2mΩ; ±20%; Isat: 13A; 100kHz
Mounting SMD
Resistance 8.2mΩ
Operating temperature -55...180°C
Tolerance ±20%
Operating current 13.1A
Inductance 1µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor wire
Saturation current 13A
Test frequency 100kHz
Dimensions (a x b x c) 7.25x6.7x3mm