Inductor: wire; SMD; 2.2uH; Ioper: 8.7A; 18.3mΩ; ±20%; Isat: 9A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPEV1D0630L2R2
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPEV1D0630L2R2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 2.2uH; Ioper: 8.7A; 18.3mΩ; ±20%; Isat: 9A
| Mounting | SMD |
| Resistance | 18.3mΩ |
| Operating temperature | -55...180°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 8.7A |
| Inductance | 2.2µH |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 9A |
| Test frequency | 100kHz |
| Dimensions (a x b x c) | 7.25x6.7x3mm |