Tootekood: MPEV1D0630L4R7
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPEV1D0630L4R7
  • Test frequency
  • Dimensions (a x b x c)
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 4.7uH; Ioper: 6.2A; 36.7mΩ; ±20%; Isat: 6.5A
Mounting SMD
Resistance 36.7mΩ
Operating temperature -55...180°C
Tolerance ±20%
Operating current 6.2A
Inductance 4.7µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor wire
Saturation current 6.5A
Test frequency 100kHz
Dimensions (a x b x c) 7.25x6.7x3mm