Inductor: wire; SMD; 10uH; Ioper: 7A; 34.1mΩ; ±20%; Isat: 10.5A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPEV1D1040L100
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPEV1D1040L100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 10uH; Ioper: 7A; 34.1mΩ; ±20%; Isat: 10.5A
| Mounting | SMD |
| Resistance | 34.1mΩ |
| Operating temperature | -55...180°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 7A |
| Inductance | 10µH |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 10.5A |
| Test frequency | 100kHz |