Inductor: wire; SMD; 1uH; Ioper: 21.1A; 3.8mΩ; ±20%; Isat: 29A; 100kHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPEV1D1040L1R0
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPEV1D1040L1R0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 1uH; Ioper: 21.1A; 3.8mΩ; ±20%; Isat: 29A; 100kHz
| Mounting | SMD |
| Resistance | 3.8mΩ |
| Operating temperature | -55...180°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 21.1A |
| Inductance | 1µH |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 29A |
| Test frequency | 100kHz |