MPEV1D1040L330
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPEV1D1040L330
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 33uH; Ioper: 3.7A; 119.7mΩ; ±20%; Isat: 5A
| Mounting | SMD |
| Resistance | 119.7mΩ |
| Operating temperature | -55...180°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 3.7A |
| Inductance | 33µH |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 5A |
| Test frequency | 100kHz |