Tootekood: MPEV1D1040L470
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPEV1D1040L470
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 47uH; Ioper: 3A; 182.6mΩ; ±20%; Isat: 4A; 100kHz
Mounting SMD
Resistance 182.6mΩ
Operating temperature -55...180°C
Tolerance ±20%
Operating current 3A
Inductance 47µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor wire
Saturation current 4A
Test frequency 100kHz