Inductor: wire; SMD; 47uH; Ioper: 3A; 182.6mΩ; ±20%; Isat: 4A; 100kHz
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
MPEV1D1040L470
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPEV1D1040L470
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 47uH; Ioper: 3A; 182.6mΩ; ±20%; Isat: 4A; 100kHz
| Mounting | SMD |
| Resistance | 182.6mΩ |
| Operating temperature | -55...180°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 3A |
| Inductance | 47µH |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 4A |
| Test frequency | 100kHz |