Inductor: wire; SMD; 4.7uH; Ioper: 10.3A; 15.9mΩ; ±20%; Isat: 14A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPEV1D1040L4R7
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPEV1D1040L4R7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 4.7uH; Ioper: 10.3A; 15.9mΩ; ±20%; Isat: 14A
| Mounting | SMD |
| Resistance | 15.9mΩ |
| Operating temperature | -55...180°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 10.3A |
| Inductance | 4.7µH |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 14A |
| Test frequency | 100kHz |