Inductor: wire; SMD; 470nH; Ioper: 26.4A; 2.4mΩ; ±20%; Isat: 42A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPEV1D1040LR47
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPEV1D1040LR47
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 470nH; Ioper: 26.4A; 2.4mΩ; ±20%; Isat: 42A
| Mounting | SMD |
| Resistance | 2.4mΩ |
| Operating temperature | -55...180°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 26.4A |
| Inductance | 470nH |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 42A |
| Test frequency | 100kHz |