Inductor: wire; SMD; 680nH; Ioper: 23.1A; 3.2mΩ; ±20%; Isat: 34.5A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPEV1D1040LR68
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPEV1D1040LR68
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 680nH; Ioper: 23.1A; 3.2mΩ; ±20%; Isat: 34.5A
| Mounting | SMD |
| Resistance | 3.2mΩ |
| Operating temperature | -55...180°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 23.1A |
| Inductance | 680nH |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 34.5A |
| Test frequency | 100kHz |