Capacitor: energy; 20A; 280x85x355mm; 20uF; Mounting: vertically
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPKE10-20U/3300
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: MPKE10-20U/3300
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: energy; 20A; 280x85x355mm; 20uF; Mounting: vertically
| Mounting | vertically |
| Operating voltage | 3.3kV DC |
| Operating temperature | -25...80°C |
| Tolerance | ±10% |
| Enclosure material | steel |
| Leads | electrical insulators |
| Operating current | 20A |
| Body dimensions | 280x85x355mm |
| Capacitance | 20µF |
| Type of capacitor | energy |
| Capacitor application | power factor correction |